Podzimní Budapešť: návštěva středoevropského showroomu Haworth

31. 10. 2018rady a tipy

Poslední slunečné dny letošního podzimu jsme strávili v Budapešti, kde jsme se zúčastnili třídenního workshopu interiérové společnosti Haworth. Tato americká firma je světovým lídrem v navrhování komerčních prostor a návštěvy jejich středoevropského showroomu jsou pro nás vždy jedinečnou inspirací. Tamější instalace se pravidelně obměňují podle toho, jak rychle se novinky na evropský trh dostávají. Zajímavé interiérové prvky nakupujeme i do našeho showroomu, a pokud je to vhodné, pracujeme s nimi v našich vlastních návrzích.

Říjnový workshop byl zaměřen na ergonomii. Rozdíl mezi běžným a ergonomicky uspořádaným pracovním místem jsme si mohli vyzkoušet na vlastní kůži. První část dne jsme seděli na běžných židlích a druhou část dne na ergonomicky upravených. Po pár hodinách strnulého sezení v jedné poloze, kdy je páteř mimo své běžné zakřivení, cítíte, jak začíná tuhnout, a Vaše únava se neúměrně zvyšuje. Pokud sedíte v takové poloze denně a máte navíc pracovní stůl a monitor počítače ve špatné výšce, Vaše tělo brzy onemocní, ať se jedná o ztuhlé krční svaly, zablokovanou páteř nebo třeba karpální tunely na rukou.

Návštěva středoevropského showroomu Haworth

A jak z toho ven? Samozřejmě kvalitním vybavením svého pracovního místa. Střídáním pracovního prostředí: na psaní sezení či stání, telefonování při chůzi a rychlé porady ve stoje např. v odpočinkové zóně. Dobré jsou také různé cviky, díky kterým se protáhnete, než zase na delší dobu usednete k práci.

Podívejte se na interiéry Haworth, které nás inspirují…

Návštěva středoevropského showroomu Haworth

Návštěva středoevropského showroomu Haworth

Návštěva středoevropského showroomu Haworth

Návštěva středoevropského showroomu Haworth

   

Nové kanceláře firmy Amper Holding v budově IBC......

Nové kanceláře firmy Amper Holding v budově IBC

15. 8. 2019reference

V rekordně krátkém čase tří týdnů převlékli kanceláře energetické společnosti Amper Holding do nového kabátu

více...

Kuchyňky pro softwarovou společnost Infor

8. 8. 2019reference

IT společnost Infor, sídlící již více jak 10 roků v kancelářské budově City Empiria v Praze 4 na Pankráci. si zde pronajímá cca 3 600 m2 na 4 podlažích budovy. ...

více...

Modrý sen investiční společnosti

17. 10. 2018reference

Česká pobočka středoevropské investiční skupiny sídlí v administrativní budově Polygon House na Praze 4. Její kanceláře si říkaly o kompletní rekonstrukci a celkové oživení. Byli jsme rádi, že se vedení firmy rozhodlo nejen pro rozsáhlé stavební úpravy, ale také pro nové vybavení a optické sjednocení prostoru ...

více...

Další novinky

Kontakt