Firemní zasedačky směřují k neformálnosti

11. 6. 2018rady a tipy

Zasedací nebo jednací místnost je jedním ze symbolů firemních prostor. Slouží k jednáním s klienty, ale také k setkáním zaměstnanců. „S tím, jak se proměňuje interiér firem celkově, prochází změnou i zasedací místnosti. Existují samozřejmě výjimky jako například zasedací místnosti pro korporátní klientelu bankovních domů nebo předních právnických firem, ale jednoznačným trendem je stále větší neformálnost. Zasedacích místností také obecně přibývá. Dříve bývala jedna velká jednací místnost, nyní jsou menší, jejich víc a každá jiná,“ říká Lenka Procházková z architektonického studia High 5 Design.

Firemni zasedačky směřují k neformálnostiVětší počet zasedacích místností umožňuje pojmout každou z nich jinak a prezentovat firmu různým způsobem. Zasedačky bývají obvykle tematicky laděné, což nabízí pokaždé jinou škálu barev, nábytku a dekorací/vybavení. Co mají naopak společné je důraz na akustický komfort a dostatečné odhlučnění, kvalitní koberce a pokud možno dostatek přirozeného světla.

„V poslední době jsme připravovali několik zasedacích místností a všichni naši klienti si přáli prostor navrhnout tak aby působil neformálně, přátelsky a klidně i hravě. Snažíme se kombinovat neutrální barvy jako například různé odstíny šedé s výraznějšími barvami, které v sobě skrývají energii (červená, žlutá) a hravost (modrá, zelená). Spolu s barevnými polepy skleněných stěn vytváříme prostory, které poskytují dostatek soukromí pro jednání, ale symbolizují přátelskost a neokázalost. Klasické mahagonové stoly a křesla z kůže se zlatými područkami i u nás už dlouho nikdo neobjednával,“ usmívá se Karolina Brezová High 5 Design.

Jednou z dalších forem jsou meeting pointy. Netradiční přesunutí zasedačky do otevřeného prostoru kanceláří. Většinou se jedná o vysoké sezení oddělené akustickými předěly a podhledy. Tato místa slouží pro rychlé a méně formální schůzky, kde se naopak lidé necítí od počátku izolovaně a nepohodlně v uzavřeném prostoru, ale naopak jsou vtaženi zblízka do chodu a fungování firmy a je zde vytvořena uvolněnější atmosféra.

Firemní zasedačky směřují k neformálnosti

Firemní zasedačky směřují k neformálnosti

Firemní zasedačky směřují k neformálnosti

 
Nové kanceláře firmy Amper Holding v budově IBC......

Nové kanceláře firmy Amper Holding v budově IBC

15. 8. 2019reference

V rekordně krátkém čase tří týdnů převlékli kanceláře energetické společnosti Amper Holding do nového kabátu

více...

Kuchyňky pro softwarovou společnost Infor

8. 8. 2019reference

IT společnost Infor, sídlící již více jak 10 roků v kancelářské budově City Empiria v Praze 4 na Pankráci. si zde pronajímá cca 3 600 m2 na 4 podlažích budovy. ...

více...

Podzimní Budapešť: návštěva středoevropského showroomu Haworth

31. 10. 2018rady a tipy

Poslední slunečné dny letošního podzimu jsme strávili v Budapešti, kde jsme se zúčastnili třídenního workshopu interiérové společnosti Haworth...

více...

Další novinky

Kontakt