Ruší vás v práci hluk? Už nemusí!

27. 6. 2018rady a tipy

 Pracovní prostředí typu open space se v průběhu posledních pěti let výrazně mění. Řada společností využívá stěhování do nových prostor, nebo rekonstrukce stávajícího interiérů k tomu, aby své nové firemní zázemí zásadně vylepšila. Díky tomu se často daří snížit například hluk, který se klasickým open space rozlévá, zaměstnance ruší a snižuje jejich pracovní morálku.

„Základem úspěchu v boji proti hluku v kanceláři je rozdělení pracovních zón tak, aby co nejvíce odpovídaly potřebám jednotlivých pracovních týmů. Například analytici oceňují klid, protože se na svou práci potřebují soustředit. Když je posadíte vedle živého obchodního nebo marketingového oddělení, budou nešťastní. Naši práci často začínáme tím, že s klientem konzultujeme celý space plan, abychom tyto chyby odstranili hned na začátku. Dodatečné řešení nevyhovující akustiky je často velmi nákladné,“ uvádí Lenka Procházková z High 5 Design.

Ruší vás v práci hluk? Už nemusí!V prostoru pak pracujeme s materiály, které zvuk tříští nebo přímo pohlcují. Jde především o tkaniny, které využíváme v podobě závěsů, koberců a polstrování nábytku. Dobře funguje dřevo, ze kterého vytváříme samostatné stěny nebo lamelové doplňky. A samozřejmě květiny, ze kterých je opět možné vytvářet celé stěny, ale které vyžadují pravidelnou odbornou péči. Možná se budete divit, ale nezanedbatelnou roli sehrávají také skleněné příčky.

„Čím více je prostor členitější, tím je hladina hluku nižší. Do kanceláří doporučujeme mobilní zástěny, které je možné podle potřeby přesouvat. U sezení, která slouží k interním ad hoc poradám a která jsou často na koridoru kanceláře, je možné zvýšit opěradla. Hlučné tiskárny a kopírky je dobré umístit do méně exponovaných míst a odclonit je. V nabídce jsou dnes řešení nejen funkční, ale také designová,“ dodává Lenka Procházková z High 5 Design.

Ruší vás v práci hluk? Už nemusí!Dostatek klidu na práci zajistí malé uzavřené místnosti pro jednoho až tři zaměstnance, kterých bývá ve větších interiérech i několik. V poslední době vytváříme také polouzavřené firemní studovny. Rozšířené jsou také miniaturní phone boxy, které jsou buď vestavěné, nebo závěsné a je možné je přemísťovat po kanceláři podle aktuální potřeby. Tyto malé místnůstky bývají i dost netradičně pojaté. Soukromí pro důležitý hovor poskytují také malé meeting pointy, které mají okolo sebe akustické panely nebo nábytek.

Ruší vás v práci hluk? Už nemusí!

  

  

Podzimní Budapešť: návštěva středoevropského showroomu Haworth......

Podzimní Budapešť: návštěva středoevropského showroomu Haworth

31. 10. 2018rady a tipy

Poslední slunečné dny letošního podzimu jsme strávili v Budapešti, kde jsme se zúčastnili třídenního workshopu interiérové společnosti Haworth...

více...

Modrý sen investiční společnosti

17. 10. 2018reference

Česká pobočka středoevropské investiční skupiny sídlí v administrativní budově Polygon House na Praze 4. Její kanceláře si říkaly o kompletní rekonstrukci a celkové oživení. Byli jsme rádi, že se vedení firmy rozhodlo nejen pro rozsáhlé stavební úpravy, ale také pro nové vybavení a optické sjednocení prostoru ...

více...

Co pijeme v kanceláři?

3. 10. 2018rady a tipy

Ve firemních průzkumech spokojenosti často objevíte kávu jako docela významný faktor spokojenosti či nespokojenosti zaměstnanců...

více...

Další novinky

Kontakt