Navštívili jsme Softline, dánského výrobce elegantního nábytku

29. 8. 2018rady a tipy

Na milánském veletrhu Salone del Mobile jsme se opět setkali s dánskou firmou Softline, která nás okouzlila svou kolekcí pohodlných pohovek a polstrovaných křesílek v hravých pastelových barvách. Slovo dalo slovo a my jsme jeli dojednat novou spolupráci přímo do Dánska, kde jsme navštívili jak showroom v Kodani, tak výrobu a designérské centrum v městečku Maribo.

Softline je firma se čtyřicetiletou tradicí navrhování a výroby nábytku. Je však stále dynamická, pečlivá, precizní a snaží se každý rok přijít s něčím novým. Spolupracuje se světovými designery a výsledkem je nábytek nejen krásný, ale také neuvěřitelně pohodlný. Líbilo se nám, jaká ve firmě panovala atmosféra. Dělná, vstřícná a přátelská.

SoftlineKodaňský showroom se nachází přímo v centru ve starší budově industriálního charakteru s mimořádně vysokými okny. Prostor je díky nim velmi světlý. Zaujala nás zrcadla instalovaná na strop showroomu, která světlo dále rozptýlí a jednotlivé místnosti ještě více provzdušní. Vše je laděno v pastelových barvách a prohlédnout si můžete nejen samotný nábytek, ale také různé typy čalounění a textury látek. A jaké jsou? Přesně takové, jaké potřebujeme – funkční, příjemné na dotyk a vizuálně atraktivní.

Softline

V Maribu, asi 90 minut cesty autem od Kodaně, firma sídlí a vyrábí nábytek od svého založení v roce 1979. Prošli jsme jednotlivé procesy vývoje a výroby každého produktu. Od návrhu, přes truhlařinu, výrobu pěn, čalounění až k závěrečné kontrole kvality. Vše se vyrábí manuálně a v řadě momentů je to sice náročná, ale krásná detailní práce pro šikovné ruce.

Těšíme se na spolupráci a další osobní setkání na říjnovém veletrhu ORGATEC 2018 v Kolíně nad Rýnem.

Softline

  

Nové kanceláře firmy Amper Holding v budově IBC......

Nové kanceláře firmy Amper Holding v budově IBC

15. 8. 2019reference

V rekordně krátkém čase tří týdnů převlékli kanceláře energetické společnosti Amper Holding do nového kabátu

více...

Kuchyňky pro softwarovou společnost Infor

8. 8. 2019reference

IT společnost Infor, sídlící již více jak 10 roků v kancelářské budově City Empiria v Praze 4 na Pankráci. si zde pronajímá cca 3 600 m2 na 4 podlažích budovy. ...

více...

Podzimní Budapešť: návštěva středoevropského showroomu Haworth

31. 10. 2018rady a tipy

Poslední slunečné dny letošního podzimu jsme strávili v Budapešti, kde jsme se zúčastnili třídenního workshopu interiérové společnosti Haworth...

více...

Další novinky

Kontakt